10 dôvodov prečo neveriť peniazom za surfovanie a sledovanie reklám

Odmena za nákup na ZľavaDňa
žena za počítačom

Pri práci fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Na internete majú už viac ako 10 rokov svoje miesto aplikácie a systémy, ktoré sľubujú peniaze za sledovanie reklám. Tieto služby fungujú a sú financované firmami, ktoré si zaplatia za určitý balík zobrazenia reklám u iných firiem. Pokiaľ máte firmu a chcete sa spropagovať, zaplatíte si zobrazovanie svojich reklám u ľudí, ktorí si ich dobrovoľne nechávajú zobrazovať na počítači. Hoci úspech predaja a konverzie cez takúto kampaň je minimálny, je o túto reklamu záujem. Horšie je, že ak sa podujmete na tomto systéme zúčastniť, nainštalujete si do počítača reklamnú lištu s neustále sa meniacimi reklamami a pustíte sa do zarábania, za celé roky neexistuje slušná spoločnosť, ktorá by reálne ľudí vyplácala bez komplikácií, naťahovania a priamo.

Aj preto sme si dovolili pripraviť súhrn niekoľkých pravidiel, spoločných znakov a najmä 10 dôvodov, prečo len ťažko veriť a dôverovať týmto systémom:

  1. Aplikácia vyžaduje inštaláciu do vášho počítača. S tým môžu mať problém antivírusy. V roku 2007 sme natrafili na systém, ktorý naozaj v počítači otváral bránu ďalšími procesom a aplikáciám.
  2. Niektoré firewall nedovolia inštalovať tieto aplikácie, kým ich nevypnete.
  3. Vyhýbajte sa vôbec takýmto systémom. Zväčša obmedzujú a spôsobia, že dennodenne budete musieť mať zapnutú aplikáciu, aby ste zarobili veľmi mizerné drobné a nakoniec sa ich vôbec nemusíte dočkať.
  4. Obmedzujú, zmenšujú aktívnu plochu monitorov, ak banner a aplikácia zaberie pár centimetrov z hora, alebo z dola
  5. Zárobok nie je tak automatický, ako sa zdá. V aplikácií pod bannermi je často nutnosť aktivovať tlačidlo na prepínanie ďalšej reklamy.
  6. Zárobok je veľmi slabý a je nutné byť veľmi dlho na počítači a snažiť sa získať ďalších registrovaných pod seba. Systém takzvanej pyramídovej hry je pritom v našej krajine trestný, no trestnosť sa nevzťahuje na zahraničné služby.
  7. Inštalované software, ktoré neustále sťahuje z neznámeho serveru nové a nové reklamy, aby vám ich mohla aplikácia premietať, vytvárajú v počítači tunel, kadiaľ sa načítavajú dáta. Tieto tunely môžu zneužiť iné miesta a iné aplikácie, hackeri a vírusy. Dá sa to pomerne hravo.
  8. V snahe zarobiť môžete byť online aj vtedy, kedy by ste mohli robiť niečo viac zaujímavé a zmysluplnejšie. Namáhanie vlastného pripojenia, notebooku a vôbec systému, či životnosti batérie notebooku, alebo obdobie prázdneho bežania počítača, to vám nikto nevráti a nakoniec aj tých pár drobných za to určite stáť nebude.
  9. V snahe získať referalov môžete stratiť priateľov. Alebo si poškodiť vlastné meno.
  10. Systémy platiace za surfovanie často vyžadujú pre zvýšenie úrovne, levelu, či hodnoty každého dňa, prípadne inej jednotky, aj ďalšie úkony. Minimálne tri systémy z desiatich v rokoch 2008 až 2009 vyžadovali pre pokračovanie v zarábaní úkony ako registrácie na ďalších stránkach, aktivovanie účtov v online kasínach a iných pochybných miestach. To naozaj nepotrebujete.