Ako (ne)zarobiť peniaze z domu cez internet?

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Slovensko nemá priaznivú situáciu. Mamičky na materskej sa trápia a sú demotivované vôbec byť matkami. Mamička dvojčiat dostane na prvé dieťa peniaze, no za druhé dieťa, ktoré z brucha vylezie o pár sekúnd, či minútu neskôr, už dostane menej. Je mnoho nezamestnaných, je mnoho študentov, ktorí majú svoje potreby a tiež potreby nejakých peňazí na vlastné výdavky.

peniaze

Kedysi stačilo málo, dnešná doba si vyžaduje držať krok, mať nabitý mobil, mať možnosť kúpenia si jedla pod toľkým vplyvom nutnosti pravidelnej stravy a pri toľkom masírovaní podvedomia cez automaty a reklamu. Skrátka dnes potrebujeme peniaze aj na samozrejmé výdavky, ktoré pre zvyšujúce sa ceny skrátka nedokážeme vykryť. Hľadáme si prácu na internete, prácu z domu, chceme kompletizovať perá, lepiť obálky a iné hlúposti, na ktoré vždy nalákajú ľudí, no robia niečo iné a zadarmo. Niektoré systémy sľubujú peniaze za klikanie na reklamy a za inú činnosť.

To najhoršie čo môžete v tejto snahe robiť je:

 1. Písať inzerát o hľadaní práce cez internet, pretože sa vám ozvu desiatky podvodníkov ponúkajúcich odporné systémy, investovanie peňazí, ktoré nemáte, problematické pochybné služby, ponúkajú bordel, bordel a znova len bordel, po ktorom normálny človek so skúsenosťami nesiahne. Oslovia vás firmy, ktoré hľadajú obete, aby ich zapísali pod seba. Ten odporný chaos, ktorý nastane, keď sa reálne do takýchto služieb registrujete nestojí za nervy, čas a následné problémy. Najhoršie sú údajne zárobkové systémy, ktoré vám napíšu vidinu neuveriteľného mesačného zisku až **** EUR, ale ani za svet sa nedozviete, čo budete robiť, kde to budete robiť a nežiadajú od vás preukázať ani skúsenosti a schopnosti.
 2. Veriť sľubom pochybných stránok, ktoré nemajú prevádzkovateľa, zodpovednú osobu a firmu, ktorá reálne odpovedá a prezentuje služby s dobrými hodnoteniami. Ak sa do niečoho zapájate, vždy si pozrite referencie daného systému. V každom prípade systémy pre zárobok – už toto spojenie zaváňa problémom, vás môžu vtiahnuť do problému a pokiaľ vykonávate ich podvodnú činnosť, ste spolupáchateľom. Rôzne takéto systémy už padli na nos a čelili policajnému vyšetrovaniu. To, že slovenská polícia je zaostalá, nevie nič vypátrať a mnoho Slovákov dokázalo vypátrať páchateľov internetových podvodov s oveľa lepšiu presnosťou, je v tejto chvíli nepodstatné. Neverte však ani sérií vide na Youtube, ktoré by vám sľubovali zázračné peniaze.
 3. Veriť nemôžete portálom, ktoré vám sľubujú Ferrari za zaručené triky. Je jedno, či sľubujú aj inú značku auta, alebo byť v Španielsku. Akonáhle sľubujú peniaze za zaručený trik, tak vždy (!!!) ide o podvod. Dôvod je jednoduchý. Zaručený trik v rulete, v pokri, niekde na online hazardnej hre, či niekde inde slúži len na to, aby vzbudil záujem o hru v danom systéme, kam vložíte peniaze a máte mať pocit, že to zaberie a vy vyhráte. Je to len reklama na tieto systémy, aby ste sem dali peniaze a keďže vám sľúbia výhru, možno vám nejakú časť automat dopraje. To je ale všetko. Ak je raz nejaká metóda zaručená, tak je to hlúposť. Každý systém s nejakou zaručenou metódou počíta, alebo ju ihneď zistí. Lenže ak je autorom lákajúcej stránky rovnaká firma ako samotná hazardná hra…. ach jaj.
 4. Kompletizácia pier a lepenie obálok je už načrtnuté. Láka na to niekoľko firiem, no zabúdajú uviesť, že síce nalákajú ľudí, vypýtajú si registračný poplatok, no nakoniec majú viac nákladov s dovozom materiálov k vám domov, naučením čo treba a odvozom hotových materiálov od vás domov. A ak náhodou aj nejaká firma z nich uvažovala vám niečo priniesť, z 12 otestovaných od roku 1998 sme nemali žiadnu dobrú skúsenosť a reálny dovoz materiálov na kompletizáciu. Škoda času a takmer škoda peňazí, ktoré žiadali ako vstupný poplatok.
 5. Neverte prácam, ktoré sa vám prezentujú tým, koľko zarobíte skôr, ako vôbec odhalia, čo budete robiť. Je im jedno, či ste vysokoškolský profesor medicíny, alebo upratovačka na obecnom úrade s minimálnou mzdou. To totiž nie je podstatné. Obeť ako obeť. Stačí vám to?
 6. Žiadna práca nepríde za vami. To musíte spraviť vy a bojovať. Ak nemáte známych, ktorí majú obchod a potrebujú výpomoc, nemáte známych kdekoľvek, kde môžete priložiť pomocnú ruku, potrebujete známych aspoň niekde, kde ocenia váš čas, môžete preložiť stránky z češtiny, maďarčiny či poľštiny do slovenčiny a zarobiť si aspoň šikovnosťou. Nuž a keď nemáte žiadnych známych, tak si ich urobte. Aktívne hľadajte. Vytvárajte príležitosť na prácu z domu, no nikdy nečakajte, že príde práca za vami sama, sama vás vyhľadá a už vôbec neverte tomu, keď vám bude email hlásiť „Boli ste vybraní ako kandidát / výherca…“
 7. Peniaze za nič neexistujú. Hovadina prvej triedy je dôvera v to, že vám peniaze prinesie len čakanie za počítačom. Možno ak nakupujete akcie na burze a čakáte ich rast, či možnosť výberu, keď akcie padajú. Peniaze sľúbené za to, že musíte zvierať klientov je len prasprosté zbieranie obetí do pyramídovej hry. Pyramídové hry sú u nás protizákonné, lenže zahraničné systémy sú online prístupné aj na našom území. Ich sídlo nie je na Slovensku. Sú aj takí, ktorí sľúbia peniaze za to, že sú prihlásení do nejakého systému a v ňom majú vykonávať nezmyselnú nepotrebnú činnosť. Patria medzi nebezpečné, pretože vytvárajú dojem reálnej práce, ktorej budete investovať čas a v konečnom dôsledku pôjde o podvod, ktorý z vás vytiahol vstupné poplatky a to je všetko.
 8. Finančné služby pre nefinančníka. Peniaze skrátka nezarobíte vo sfére finančníctva, keď netušíte, koľko je 15×6 a netušíte ani nič o tom, čo je to povinné zmluvné poistenie. Sú takí, čo vám sľúbia úžasnú prácu v oblasti finančníctva a školenie. V realite z vás bude len obyčajný poisťovací agent, ktorý dostane odmenu za to, koľko zmlúv sa mu podarí s ľuďmi podpísať. Ak nenaštve všetkých svojich priateľov a susedov presviedčaním na služby, ktoré už majú oni sami dávno spustené, musí hľadať mimo okruh blízkych a zistí, že nakoniec to nie je ani na minimálne životné náklady, či na nájom. Na konci mesiaca je však vyčerpaný viac ako v prípade manuálnej práce. Nuž a ak sa vôbec nevyzná v oblasti finančníctva, tak by to mal pochopiť už po prvom týždni a začať si hľadať prácu aj inak, ako tvorením dôvodov, prečo si ho už blokuje toľko známych.
 9. To isté platí pri ľuďoch odkázaných na… Herbalife, predražené vitamíny Forefer, a možno ešte Avon a Oriflame. Proti značkám nič nemám. S každou jednou mám veľmi bohaté skúsenosti aj vo sfére distribúcie a spolupráce s distribútorkami, ktoré boli niekedy odkázané na predaj výrobkov ako na jedinú zárobkovú činnosť. Naozaj to vynáša. Lenže z človeka je odrazu neraz otravný človek, ktorý zmení priateľov. Najmä ak to s predajom bude preháňať. Aj tu existuje určitá forma pyramídových systémov. Mať pod sebou ďalších registrovaných predajcov prináša ďalší zisk. Z dobrého predajcu je odborník na danú kozmetiku, no nerád si pripúšťa, že niektorý výrobok zlyháva, robí problém, tvorí alergické reakcie, alebo je absolútne neúčinný. Vtedy spoznáte u daného predajcu dokonca až fanatizmus. Česť tým, čo so značkou ešte nezrástli. Pozor pre tých, čo absolvujú školenia a stretnutia nemenovanej značky. Prebiehajú totiž v podobe stretnutí pripomínajúcich zasadnutia sekty. Ako v mohutnej sekte si budete pripadať len ak si necháte čistú hlavu a nenecháte sa ovplyvniť vyjadreniami a psychologickým pôsobením pochvál, či ďalšími prvkami, ktoré pôsobia podobne, ako pôsobí nebezpečná sekta na svojich členov takzvaným vymývaním mozgov. Aj tu je možné vidieť zopár takých prvkov, z ktorých sa dá získať pocit bezpečia a výhodnosti „klubu“, zároveň vašej dôležitosti, hoci ste najnižší člen celej hierarchie.
 10. Peniaze nezarobíte sedením doma bez aktívneho hľadania práce, avšak skutočnej práce. Už len tá „blbá“ a často prehliadaná Profesia.sk dokáže pomôcť aj s drobnými brigádami. Ignorujú ju často tí, komu dokáže pomôcť. Blbá preto, že ju za blbú pokladajú odporcovia a tí, čo nedôverujú, že dokáže pomôcť. Rovnako tak každý jeden pracovný portál. Majú totiž ponuky práce aj pre poobedné a večerné zamestnania a aj ponuku práce z domu cez internet. A môže byť celkom jedno, že pochádzate z Medzilaboriec a pracujete pre bratislavskú, alebo kysuckú firmu.
Comments
 1. 5 rokov ago