Bux.to skúsenosti a realita: zbytočné klikanie na reklamy bez odmeny

Odmena za nákup na ZľavaDňa

V rokoch 2007 až 2009 sme osobne využívali systém BUX.to v rámci skúšky, či naozaj plní, čo sľubuje. Je potrebné priznať, že v mojom prípade išlo o chytenie, keďže konto naozaj rástlo s tým, že sa traja priatelia registrovali pod mojim účtom a spoločne sme klikali dennodenne svedomito viacero reklám. Prvých nazbieraných desať eur po trojmesačnom namáhaní sa, sa nakoniec predsa len podarilo potvrdiť a nechať odoslať na internetovú banku. Trvalo to približne 60 dní, než sa peniaze reálne objavili na účte. Následne je človek šťastný, že sa to podarilo a bude sa snažiť ďalej. Viacerí sme teda pokračovali, keďže v každom jednom prípade sa prvých 10 eur naozaj na účte objavilo. Už nie však v mojom prípade šlo o čiastky okolo 40 USD, necelých 77 USD a niečo okolo 60 USD, kde požiadali o vyplatenie takmer súčasne. Dnes je august 2013 a od januára 2009 nikto z nich nevidel ani dolár. Od roku 2011 je problém získať aj tých prvých desať dolárov.

buxto

BUX.to ako najznámejšia „klikačka“
Bux.to je považované za najslávnejšiu a najstabilnejšiu firmu, ktorá má za klikanie na reklamy platiť. Funguje na spôsob zaplatenej reklamy. Niekto má záujem o reklamu originálnym spôsobom a tak si zaplatí určitý kredit u nich. Jeho stránky sa potom zobrazujú všetkým, čo dobrovoľne na stránky klikajú. Otvorenie stránky prebieha v okne cez rozhranie BUX.to. Tam je nutné počkať 5 sekúnd, než sa bude dať vypnúť okno. Za 5 sekúnd má inzerent návštevu svojich stránok a vy kredit. Za každé kliknutie vám tak služba platí. Denne je však počet stránok na navštívenie obmedzený na 3 až 10. V priebehu posledných rokov je tam však veľmi často mimo iné stránky aj link na nejaké fórum, kde sa niekto chváli veľkým šekom od bux.to. Ľudia prezentujú, že reálne dostali peniaze. Tieto príspevky už dávno mnohí spochybnili. BUX totiž zarába aj spôsobom, kedy je možné zainvestovaním do BUX.to získať referalov, ktorí nie sú k nikomu pridelení, alebo si kúpiť lepšie počítanie kreditov.

Tým, že je najznámejšia, ju najviac propagujú. Na slovenskom a českom internete nájdete mnoho katalógov stránok, kde sa objavujú odkazy na stránky o zárobkoch. Najčastejšie na ne narazíte zadaním do google.sk vyhľadávača „výdělek na internetu“ alebo „zárobok cez internet“. Množstvo stránok službu propaguje. Aj my propagujeme služby an týchto stránkach, avšak len tie, ktoré reálne fungujú. Takmer 90 percent všetkých, čo Bux.to prezentujú ako možnosť zárobku nedostali žiadnu platbu a potrebujú nazbierať referalov – ľudí registrovaných pod daným človekom, a tieto články písali ešte pred rokmi a stránky sú neaktuálne a zastarané. Často chybné a amatérske. Len veľmi malý počet z nich dostali prvú platbu, alebo sa na to s prepáčením vykašľali. Menší prieskum nad úspešnosťou bux.to u iných jeho podporovateľov som sa pokúsil pripraviť v roku 2011, kedy z dvoch desiatok webstránok bol kontakt aktívny na dvanástich a z toho len jediný potvrdil, že z Bux.to mal a to približne 15 dolárov na Paypal.

Služba nevypláca zárobok
Vzhľadom na veľké čakanie u mnohých užívateľov tejto služby, vzhľadom na čakanie priateľov a moje osobné čakanie si dovoľujem usudzovať, že služba neplatí, napriek tomu, že funguje naďalej a tvári sa v poriadku. Najhoršie však je, že na internete sa nachádzajú tisícky webstránok, ktoré ju propagujú ako platcu peňazí na klikanie na reklamy a stránky. Koncept fungovania je jednoduchý. Chce však veľkú drinu a svedomitosť neustále klikať a nenechať si ujsť jedinú reklamu a tak kredit uniknutý medzi prstami. Svedomitosť sa nakoniec vôbec neoplatí, ak ste venovali niekoľko mesiacov zbieraniu kreditov zbytočne. Naše odporúčanie je jednoduché: skúste to niekde inde, respektíve úplne iným spôsobom.

Prosba k verejnosti:  prosím informujte nás spolu s reálnym screenshotom o platbe, pokiaľ vám služba za posledné roky vyplatila Vašu odmenu. Prosíme, informujte nás taktiež aj v prípade, pokiaľ vám služba nevyplatila vašu odmenu. Naše zistenia o nevyplácaní sa obmedzujú na ľudí okolo nás a na zistenia v spomínanom roku. Situácia sa mohla zmeniť, hoci je to menej pravdepodobné.