Fingovaný spam nás láka na zárobok na burze na burza-vydelek.eu

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Meno Klára Vaňková je určite už známe kadekomu. Nie je jasné, či táto pani existuje, alebo ide tradične o chlapa vydávajúceho sa za dôveryodnejšiu mladú ženu, no objavuje sa v mnohých schránkach v Českej a Slovenskej republike opäť nenápadný spam, ktorý sa snaží vyzerať ako správa od priateľa. Ten sa snaží nenápadne poradiť, ako sa dá zarobiť denne aj 40 tisíc čistého v českých korunách a prezrádza aj odkaz na tento čarovný systém. Problémom však je, že táto pani píše na adresy, ktoré si skopírovala na internete a chytila sa tak do pasce. Našu adresu sme uviedli v jedinom inzeráte na svete, kde sa snažíme kúpiť jednu encyklopédiu. Uvedený email si skopírovala a použila, prípadne kúpila v balíku adries od niekoho, čo tieto emailové adresy sám po webe pokradol a následne ako balík predal. Čin konajúci v rozpore so zákonom o reklame ako v SR, tak aj v ČR.

Test spamu:

Ahoj,
jsem Klára a ráda bych ti představila web „obchodování pro nováčky“.
Dneska mi přišlo vyúčtování a díky tomuhle webu jsem vydělala za březen s trochou práce po večerech skoro 40 tisíc čistého.
A proč ti to vůbec říkám? Když doporučím někoho, kdo taky vydělá, dostanu z něj provizi. Pokud nevydělá, naopak se podílím na ztrátě, ale to se s tímhle návodem pro nováčky stát fakt nemůže !!!
Klára

Hlavný problém je zdroj emailov
Slovo „obchodování pro nováčky“ obsahuje odkaz na stránky dibinopa.eu (žiaden obsah, google o stránkach nič nevie) a až z nich ide odkaz na konkrétne affilate v podobe burza-vydelek.eu/?cid=746 (to sme ešte nevideli, aby redirekt použil niekto z celej domény), kde referenčné číslo 746 má zrejme samotnej „Kláre“ akože zarobiť na vašej registrácii nejaké peniaze. Systém však nefunguje, v Googli nie je ani len zmienka o ňom, stránky nefungujú. Klára tak dáva veľké úsilie do propagácie niečoho, čo ani nefunguje. Podľa ďalších zdrojov však stránky ako doména existujú, len v tejto chvíli nevidíme obsah. Nevieme teda, kam sa nás to snaží KLára zaviesť, no v každom prípade používa na svoje obohatenie pokradnuté adresy z internetu. Vzhľadom na to, že fingovaným spamom navádza na využívanie neznámych systémov obchodnej služby, mali by sme sa plné právo brániť. Nemožno jej však odpovedať, asi ťažko vám odpovie, hoci adresa odosielateľa klara.valkova9@yahoo.com možno naozaj existuje. Pre nás je však hlavný problém pôvod adries, ktoré používa a vlastne zbytočnosť používania nejakého affilate čísla… Použitie emailovej adresy nechávame prešetriť v liste odoslanom na český Úrad pre ochranu osobných údajov a na Českú obchodnú inšpekciu.

Na záver:
Odbornejší ľudia si však v hlavičke emailu, ktorý prichádza všimnú stránky, ktoré spam odoslali. Pozerajte pozorne a urobte si záver sami:

From: =?utf-8?B?S2zDoXJrYSBWw6Fsa292w6E=?=
Subject: =?utf-8?Q?KONE=C4=8CN=C4=9A_jsem_nenalet=C4=9Bla!!!?=
Message-ID: 295e608863d6e6c74860ffc6f6e67e06@dibinopa.eu
X-Priority: 3
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Type: text/html; charset=“utf-8″

Comments
  1. 6 rokov ago