Google Adsense, najrozšírenejší systém skutočného zárobku cez reklamu

Najspoľahlivejší, najznámejší a najreálnejší pravdivý systém zárobku, v ktorom nemožno hľadať zádrhely známe z iných systémov, je Google reklama. Ponúka možnosti zárobku majiteľom stránok, ktorí na svojich stránkach zverejnia kód, ktorý ďalej zobrazuje reklamu služby Google Adsense. Tá sa stará, aby sa na vašich stránkach zobrazovala rôzna reklama vo vyhradenom priestore. Vyhodnocuje pritom záujmy ľudí, ktorí surfujú po internete a podľa toho im zobrazuje reklamu. Napríklad ak celý deň daná osoba hľadala odevy, budú sa jej aj na iných stránkach zobrazovať reklamy na odevy. Pokiaľ niekto iný hľadá traktor a pneumatiky na traktor, nebudú sa mu zobrazovať reklamy na kočíky, na obojky pre psa, ale na pneumatiky. Je tak vyššia pravdepodobnosť pre využitie reklamy a jej ponuky. Google Adsense je najrozšírenejší druh reklamy. Ako všetky zisky, i tento zisk je nutné zdaniť v danom účtovnom období. Keďže zisk z Google reklamy môže byť vysoký, vysoké budú aj dane, prípadne platba absurdného zdravotného poistenia zo zisku z tejto reklamy.

google adsense

Registrácia
Účet Google Adsense si môžete zriadiť jednoducho priamo na stránkach Google.com, po prihlásení na svoj gmail a prejdenie na hlavné stránky, prípadne ak máte s Googlom spojené Youtube, stačí opäť prejsť na hlavné stránky vyhľadávača a zadať slovo ADSENSE. Priamo existuje doména ADSENSE.GOOGLE.COM. Prípadne odkaz na slovenské rozhranie: https://www.google.com/adsense/app?hl=sk#home. Prihláste sa, prečítajte si podmienky o tom, ako budete reklamu využívať a na čo má slúžiť. Nezverejňujte ju na stránkach s obsahom ilegálnych súborov a s adult tematikou. Google Adsense neponúka možnosť pre Affilate.

Postup
Po prihlásení si vytvorte bannerová plochy a tie potom umiestnite na vaše stránky. Po 15 minútach automatického nastavenia sa začne reklama zobrazovať. Nikdy si na ňu sami neklikajte. Google má veľmi presné nástroje, ktorými dokáže vyhodnotiť kliky na reklamy z vašej strany a to dokonca aj vtedy, keď zmeníte IP adresu a niekedy aj celkom počítač. Neskúšajte to. V každom prípade však Google prináša naozajstný zisk. Ak teda napríklad máte stránky o záhradkárskych radách a odporúčate tam mnoho vecí z vlastnej skúsenosti, istotne prilákate viac návštevníkov, ako stránky, čo všetko kopírujú a raz ich pre duplicitu a zlodejinu penalizuje niektorý vyhľadávač. Originálnym obsahom prilákate viac ľudí, viac potenciálnych klikačov a záujemcov o reklamované produkty a vy tak získate vyšší zisk.