Internetová banka Paypal pri zahraničnej online platbe nesmie chýbať

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Paypal je internetová banka, podobne ako PayZa, určená na prevody v zahraničí, no pokojne aj v rámci dvoch ľudí na Slovensku. Ide o okamžité prevody, čím sa sprístupňuje možnosť zakúpenia nejakej služby, tovaru v zahraničí a podobne. Paypal a eBay je jeden a ten istý majiteľ, preto ak chcete nakupovať na eBay, potrebujete účet Paypal. Paypal tiež využíva mnoho zárobkových systémov, zahraniční zamestnávatelia a mnoho iných. Na Slovensku je možné pomocou Paypal platiť za webhostingové služby, za domény či už miestnych poskytovateľov, alebo u zahraničných firiem. Jeho zriadenie a fungovanie je bezplatné. Poplatky čakajte len pri určitých transakciách.

paypal

Registrácia Paypal
Zaregistrovaním účtu Paypal získate pomerne cenného pomocníka pri medzinárodných platbách, pri nutnosti platiť za tovar, alebo pri zarábaní cez zahraničné systémy. Zaregistrovať si môžete personálny, alebo bussiness účet. Oba majú trochu rozdielne rozhranie a možnosti registrácie a využívania účtu. Ako prvé je nutné zadať presné údaje, tak ako by ste ich zadávali v banke. Paypal vyžaduje overenie účtu, čiže pokiaľ zadáte nesprávne údaje a neskôr bude požadovať poslať naskenovaný občiansky preukaz, údaje nebudú sedieť.

Paypal nemá žiadne affilate / referenčný systém a tak sa môžete zaregistrovať priamo cez zabezpečený server: https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/home

Platobná karta a jej pridanie do Paypal
Pre úplné potvrdenie účtu je nutné naozaj zadať správne údaje aj pre budúcnosť, následne tiež asociovať (rozumej „pridať“) VISA kartu, alebo MASTERCARD kartu do účtu Paypal. Slúži na to, pokiaľ nemáte hotovosť priamo na Paypal účte, pri platbe si stiahne peniaze z karty. Deje sa tak online, všetko vidíte, sami to môžete potvrdiť, alebo zamietnuť. Samozrejme vy sám rozhodujete pri platbe za tovar, že niečo platíte. Nedeje sa tak automaticky bez vášho vedomia. Pokiaľ má obchod v zahraničí možnosť platby cez Paypal a vy nemáte na Paypal peniaze, nevadí, Paypal ich stiahne z bankového účtu.

Rozhranie služby
Rozhranie je jednoduché, taktiež v českom jazyku. Call centrum služby je v Indii a tak môže byť zábavné telefonovať do banky v prípade nejakých veľkých transakcií a komplikácií na účte. V každom prípade funguje vo viacerých menách. Na jednom účte sa vám pokojne môže miesiť 20 svetových mien, pokiaľ vám peniaze prichádzajú z rôznych kútov sveta z rôznych systémov. Prevádzať si ich môžete nechať buď na EUR alebo USD. Väčšiu logiku má EUR, keďže v tejto mene bude aj váš účet, pokiaľ ste Slovák a máte slovenský účet spojený s Paypal.