K peniazom sa dá prísť aj podvodom cez affiliate weby

Odmena za nákup na ZľavaDňa

K veľkým peniazom sa dá prísť napríklad výrobou fingovaných stránok, ktoré sa majú snažiť čo najviac prilákať pozornosť ľudí a objednávať, hoci reálne nie je vôbec pravda to, čo stránky prezentujú. Podarilo sa nám v minulosti dostať do siete ľudí, ktorí hľadali na Slovensku pomoc s prekladom textov pre stránku firmy zaoberajúcej sa predajom kozmetiky. Ak vytvoríme stránky, ktoré budú prekladom inej stránky, no v slovenčine, a niekto si objedná výrobok cez naše stránky, máme províziu. Na jednom predanom kréme to vychádzalo približne 6 EUR a na 10 predaných krémoch to bolo 60 EUR. Veľmi rýchlo získané peniaze potrebovali, aby sme vytvorili slovenské stránky, vymysleli si mená ľudí, ktorí používajú daný výrobok a zaznamenali výnimočné výsledky a zároveň sme sa mali postarať o nejakú zaujímavú reklamu. Tie stránky nakoniec nevznikli. Zvíťazil zdravý rozum a tiež nezáujem sa podieľať na špinení na internete. Dosť, že v priebehu nasledujúcich rokov sa na slovenskom internete objavilo obrovské množstvo podvodných webov, ktoré kradnú fotografie iných ľudí, vytvárajú falošné mená a hrajú sa na to, že chcú ľuďom pomôcť.

STOP

Len málo Slovákov je pozorných, ak už naletí na zázračné hlásenia o zázrakoch na reklamách, nesledujú, že sa nenachádzajú v skutočnosti na reálnom webe, ale na fingovanom odpornom podvodnom webe s jedinou jednou stránkou, ktorá sa podvodom snaží predať prípravky na omladenie, vrásky, rast svalov a je toho ešte oveľa viac. Nakoniec naozaj nie, nepričinili sme sa o nijaký nárast webstránok, ktoré by podvodom lákali ľudí do pasce. Oveľa viac ich vzniklo najmä preto, že niekto v ústredí ponúka provízie za uskutočnené objednávky a existuje tak obrovská pavučina toho, kto je kde, pod kým a kto nakoniec získava najviac peňazí. Vymyslieť podvodný web lákajúci na kúpu a získavať províziu následne už bez práce je veľmi jednoduchý postup. Zväčša sa k takémuto konaniu uchýlia tí, ktorí niečo skúsili, zažili a teraz už prepracovaní chcú a potrebujú odpočívať. Dovoliť si to môžu, keď vytvoria systém, ktorý bude generovať zisk bez nutného zásahu. Poučiteľní sú len tí Slováci, čo už naletia a nevedia riešiť. Aj keď ani medzi tými nieje poučenie vždy pravidlom. Ak vás takéto weby podviedli, chybou je neohlásiť to na polícií. Zapojte do toho políciu, najmä ak ste niečo chybou objednali a prišlo vám to bez faktúry a možnosti sa odvolať. Bezcenný výrobok, či prípravok pokojne považujte aj za podnet na SOI.sk

Podvodné stránky:
s odtsupom času pripájam odkazy na takéto prípady stránok, ktoré obsahujú kradnuté dáta a sú vyrábané vo veľkom na objednávku tak, aby len fingovali, že ide o skutočné stránky. V skutočnosti nejde o skutočné stránky, ale falošné magazíny.
Podrobnosti sa dajú nájsť na: http://hoax.sk/category/internetove-podvody/
Ďalšie zaujímavé informácie sú na magazíne zn.sk v sekcii „pozor