Nechutné bannery na slovenských portáloch lákajú na závratné zárobky

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Roztrhlo sa s nimi vrece. Podvodné bannery, s kradnutými fotkami z rôznych stránok a portálov, nastavené tak, aby vytvárali dojem niekoho iného s iným príbehom, sa vo veľkom objavujú na známom portáli Aktuality.sk, Centrum.sk, v malých reklamách na Azet.sk, tiež na Webnoviny.sk a napríklad aj Atlas.sk. Od týchto portálov by sme nečakali, že budú otvorene propagovať podvodné služby, no deje sa tomu tak.

Podvodníci so zárobkami doma

Zobrazujú totiž nevzhľadné odporné reklamy o tom, ako niekto zarába šialené peniaze. Fotografia rumunského Róma so zlatom na krku, vydávaná za Slováka, mala ešte nedávno sumu 4000 a dnes je to len okolo 660 EUR. Vraj odhalil tajný spôsob, akým jeho otec zarába. Iný banner ustavične dookola spomína niečo o tom, že slobodná matka zarobila 87 14 EUR, či inú horibilnú sumu za mesiac a prácou len na pár minút. Tieto a mnoho iných podvodných reklám s kradnutými fotkami a vymyslenými príbehmi vrátane súm, lákajú do pasce mnohých ľudí. Každý je na tom finančne zle a tí, čo sa majú dobre na to nekliknú. Obeť sa tak rýchlo nájde.

Čo sa stane po kliknutí?
Reklamy sľubujú, že sa dozviete tajný spôsob. Tajný už teda nie je. A čo budete robiť? Dozviete sa, že môžete zarobiť obrovské prachy len tým, že sa zaregistrujete do nejakého systému. Nuž a aký je ten tajný spôsob? Spočíva len v tom, že buď pod seba nazbierate ďalšie obete, aby sa vám oplatilo byť súčasťou systému, alebo doň vložíte peniaze a nakúpite napríklad akcie solárnych panelov, akcie Apple, akcie rôznych komodít a ste burzovým obchodníkom. Na čo školy a kurzy, títo podvodníci vám sľúbia, že vás to naučia. Žiaden tajný spôsob neexistuje a ani žiadna finta. Všetkých ľudí v tejto kampani lákajú na zaregistrovanie do xTrade systému na nakupovanie valút cez nich tak, aby získali províziu za každého zaregistrovaného nového člena.

Vyskúšali sme tento spôsob zarábania. Nejde o zarábanie. Nejde o žiaden zárobok. Je to len spôsob, ako sa napojiť na medzinárodnú burzu a obchodovať. Ale len ak viete ako a máte s čím. Všetko ostatné nie je možné, alebo by bol skôr zázrak. Tí, čo majú na svedomí túto propagáciu nepotrebujú svedomie a ani premýšľať nad tým, koľkých ľudí skôr podvedú. Toto nie je pre slobodné mamičky, ktoré raz nemajú schopnosti na chápanie fungovania medzinárodného burzového obchodu. Stránky by vás mali upozorniť na to, že vaše peniaze vložené do systému sú v každom prípade ohrozené a vystavujú sa rizikám pádu hodnôt akcií a ďalších hodnôt. Kým iní si na to dávajú pozor, títo to ignorujú, alebo skrývajú.

Opäť neznámy
Ako vždy, aj tentoraz ide o rozsiahlejšiu sieť stránok, ktoré sú nevystopovateľné. Za stránkami nikto nestojí, žiadne obchodné podmienky s menom a sídlom firmy. Poskytovateľ tejto zázračnej rady ako zarobiť (v skutočnosti len bezcenný návod, ako obchodovať tak, aby na tom zarobil hlavne podvodník a vy možno ak len zázrakom) aj na cieľových stránkach poriadne preháňa. Kradnuté fotografie opäť, vymyslené identity, falošné informácie hlúposti a kadečo ešte. Ak sa tu nájde jediný človek, ktorý mal šťastie a podarilo sa mu reálne zarobiť aspoň 2 EURÁ, nech sa nám ozve. Radi by sme takého spoznali.