Payza, bezplatná internetová banka, kedysi známa ako AlertPay

Odmena za nákup na ZľavaDňa

V roku 2008 prišla na internetový trh nová internetová banka menom AlertPay, po pár rokoch sa premenovala a pretvorila na lepší systém fungujúci pod názvom PayZa.com. Zvláštnosťou uje, že mnohí stále na túto službu prichádzajú cez doménu pôvodnej služby. V každom prípade ide o tú istú internetovú banku, ktorá je orientovaná najmä na príjem peňazí z rôznych programov, zárobkových systémov, je určená na posielanie peňazí medzi užívateľmi samotnými a dá sa považovať za slušnú, aj keď nie zas až tak silnú konkurenciu pre Paypal. PayZa je len v angličtine a francúzštine, peniaze v nej fungujú v rôznych menách a ovládanie služby je veľmi jednoduché. Jeho výhodou je, že zahraničné obchody s možnosťou platby cez PayZa a ich počet sa neustále rozširujú.

payza

Podmienky a ceny
Pri registrácií je možnosť zriadenia personálneho účtu, alebo firemného účtu. Zriadenie účtu a aj fungovanie, to všetko je bezplatné. Žiadne poplatky za vedenie a podobné svinstvá nečakajte. Prevody medzi účtami a platby sú bezplatné. Platíte 3 USD ak posielate peniaze na svoj účet, a pri dobíjaní PayZa peniazmi z bežného slovenského účtu platíte pri sume do 50 USD poplatok 3 eurá, pri sume nad 50 USD nič. Platba za tovar z internetových obchodov je bezplatná. V prípade záujmu si môžete konto v PAYZA zriadiť aj cez nás.

Aby bolo možné posielať a komunikovať s vašim slovenským účtom v bežnej banke, je nutné asociovať systém PayZa s kreditnou kartou. Ide o nutnosť, ktorá je známa už z Paypalu. Hoci mnohí siahneme po alternatívnych bankách ako je mBank a ZUNO, ide o vierohodnú službu, ktorá z bánk nevyťahuje peniaze a je zabezpečená.

Jeho výhody

  • prehľadný systém
  • bezplatné fungovanie
  • podpora Slovenska, ako krajiny a podpora spojenia Payza so slovenskou bankou, kde si budete nasporené a zarobené peniaze môcť posielať
  • Samozrejme je možné z pridaného účtu v SR posielať peniaze priamo na PayZa

payza správa kariet banky

Jeho nevýhody

 

  • napriek jednoduchosti rozhrania je možno pre niekoho problém, že je len v angličtine a francúzštine
  • nedisponuje takou rozšírenou podporou u obchodov v zahraničí, ako napríklad Paypal

Možnosť zarobenia si
V prípade, ak máte svoj účet zriadený a hodí sa vám pár dolárov navyše, s bankou je možné zarobiť zopár peniažkov navyše. Nahliadnite preto neskôr do svojho účtu do sekcie My Payza Account – Manage my Money – Refferal program.

Osobné skúsenosti
V našom prípade ide o skúsenosti so službou staré približne 5 rokov. Za ten čas nebol jediný problém a tak sme boli pri jej fungovaní od počiatku. Ladenie do zelených farieb zostalo po celý čas. Prehľadnosť rovnako tak. Služba je menej komplikovaná ako Paypal.

Comments
  1. 7 rokov ago