Payza, bezplatná internetová banka, kedysi známa ako AlertPay

V roku 2008 prišla na internetový trh nová internetová banka menom AlertPay, po pár rokoch sa premenovala a pretvorila na lepší systém fungujúci pod názvom PayZa.com. Zvláštnosťou uje, že mnohí stále na túto službu prichádzajú cez doménu pôvodnej služby. V každom prípade ide o tú istú internetovú banku, ktorá je orientovaná najmä na príjem peňazí z rôznych programov, zárobkových systémov, je určená na posielanie peňazí medzi užívateľmi samotnými a dá sa považovať za slušnú, aj keď nie zas až tak silnú konkurenciu pre Paypal. PayZa je len v angličtine a francúzštine, peniaze v nej fungujú v rôznych menách a ovládanie služby je veľmi jednoduché. Jeho výhodou je, že zahraničné obchody s možnosťou platby cez PayZa a ich počet sa neustále rozširujú.

payza

Podmienky a ceny
Pri registrácií je možnosť zriadenia personálneho účtu, alebo firemného účtu. Zriadenie účtu a aj fungovanie, to všetko je bezplatné. Žiadne poplatky za vedenie a podobné svinstvá nečakajte. Prevody medzi účtami a platby sú bezplatné. Platíte 3 USD ak posielate peniaze na svoj účet, a pri dobíjaní PayZa peniazmi z bežného slovenského účtu platíte pri sume do 50 USD poplatok 3 eurá, pri sume nad 50 USD nič. Platba za tovar z internetových obchodov je bezplatná. V prípade záujmu si môžete konto v PAYZA zriadiť aj cez nás.

Aby bolo možné posielať a komunikovať s vašim slovenským účtom v bežnej banke, je nutné asociovať systém PayZa s kreditnou kartou. Ide o nutnosť, ktorá je známa už z Paypalu. Hoci mnohí siahneme po alternatívnych bankách ako je mBank a ZUNO, ide o vierohodnú službu, ktorá z bánk nevyťahuje peniaze a je zabezpečená.

Jeho výhody

  • prehľadný systém
  • bezplatné fungovanie
  • podpora Slovenska, ako krajiny a podpora spojenia Payza so slovenskou bankou, kde si budete nasporené a zarobené peniaze môcť posielať
  • Samozrejme je možné z pridaného účtu v SR posielať peniaze priamo na PayZa

payza správa kariet banky

Jeho nevýhody

 

  • napriek jednoduchosti rozhrania je možno pre niekoho problém, že je len v angličtine a francúzštine
  • nedisponuje takou rozšírenou podporou u obchodov v zahraničí, ako napríklad Paypal

Možnosť zarobenia si
V prípade, ak máte svoj účet zriadený a hodí sa vám pár dolárov navyše, s bankou je možné zarobiť zopár peniažkov navyše. Nahliadnite preto neskôr do svojho účtu do sekcie My Payza Account – Manage my Money – Refferal program.

Osobné skúsenosti
V našom prípade ide o skúsenosti so službou staré približne 5 rokov. Za ten čas nebol jediný problém a tak sme boli pri jej fungovaní od počiatku. Ladenie do zelených farieb zostalo po celý čas. Prehľadnosť rovnako tak. Služba je menej komplikovaná ako Paypal.

One Response

  1. KALIPSO 17. marca 2014