Peniaze za príjem reklamných emailov – odhalenie podvodu

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Uverili ste službám, že za príjem reklamných emailov dostanete peniaze? Jedna nemenovaná emailová služba to má perfektne vymyslené. Za registráciu dostanete 100 CZK. Za každý prijatý email získate malú čiastku a vyplatiť svoju odmenu za príjem reklamy môžete po dosiahnutí povedzme sumy 500 CZK. Všetko vyzerá parádne, ako šanca na zlepšenie finančnej situácie. Do služby sa registrovalo mnoho ľudí. Jej zaujímavosťou však je, že autor, ktorý dodával (inštaloval script) do tohto konkrétneho systému jednu súčasť, si všimol nastavenie, ktoré umožňuje prevádzkovateľovi zarobiť na nepozornosti a nevedomosti ľudí. Posielanie manipuluje a upravuje, ako sa mu hodí.

Ako to funguje?
Klamstvo voči ľuďom, ktorí starostlivo zbierajú emaily a snažia sa niečo zarobiť, je systém nastavený tak, aby v prípade dosiahnutia 300 CZK prijímal už len každý druhý email, v prípade dosiahnutia 400 CZK sa počet prijímaných emailov osekal na každý piaty a pri sume 450 CZK ide o neidentifikovateľné nastavenie, ktoré môže znamenať absolútne odstavenie posielania emailov. Prijímateľ reklamných emailov tým pádom nedosiahne zisk 500 CZK potrebných pre poslanie. Je odstavený a nezostáva mu nič, len oči pre plač a nervové kolapsy. Najmä ak do tej chvíle strávil možno až hodiny života čítaním cudzej reklamy v emailovej schránke, ktorú trpel.

Emailovú službu nebudeme zverejňovať, pretože samotný programátor nás oslovil s tým, že ju nebude menovať. Jeho zámerom pri zámere upozorniť nás na možnosť takéhoto nastavenia, bolo v tomto prípade sa len podieľať na lepšej informovanosti a ostražitosti ľudí, ktorí postrehli zníženie počtu emailov. Do tejto fáze pritom môžu odosielatelia prísť aj pri menšej sume.