Plus500 umožňuje vstup na burzu a nákup akcií aj obyčajnému človeku

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Pamätám roky, kedy sa v spojitosti s Wall Street a inými burzami sveta hovorilo ako o oblasti, ktorá je len pre vyvolených, matematikov, ekonómov a špecialistov. Svet už dávno dokázal, že šťastie nepraje len vzdelancom s titulom, ale aj vzdelancom s vlastnou intuíciou a rozumom. Plus500 je spoločnosť, ktorá ma osobne svojho času hnevala množstvom reklamy na zahraničných serveroch. Až v roku 2011 som pochopil na základe odporúčania bývalého kolegu, že ide o systém, vďaka ktorému sa môže ktokoľvek zapojiť do obchodovania na burze. Spoločnosť totiž umožňuje komukoľvek po zaregistrovaní a prihlásení cez administráciu nakúpiť akcie, predať, zvýšiť, alebo skrátiť pozície.

plus500

Výhody obchodovania cez Plus500
Obchodovaniu na burze na plus500 sa sám venujem len rok a pol. Ide o veľmi malé sumy, keďže opatrnosti v mojom prípade nie je nikdy dosť. Určitý malý kapitál vám spoločnosť venuje sama pri registrácií. Ide konkrétne o službu CFD Service. S menšou sumou okolo 20 až 35 EUR je možné nakúpiť niekoľko akcií napríklad solárnych spoločností, menších papierní, prípadne nejakú zahraničnú menu. To všetko sa deje po prihlásení cez administráciu, ktorá je mimochodom kompletne v slovenčine. Aj preto sa do obchodovania na burze dá dostať výnimočne jednoducho. V mojom prípade išlo o snahu pochopiť akcie, komodity a podobné výrazy. Tým, že medzi sebou a akciami nemáte toľko prostredníkov a sprostredkovateľov, ako pri nákupe cez firmy, je v niečom výhodnejšie.

Má to však aj nevýhody
Kurzy a komodity môžu aj klesať. S obchodovaním na burze je spojených viacero rizík spojených s investíciami ako takými. Pokiaľ pracujete s malými čiastkami a so systémom sa zoznamujete, je to niečo iné, no len čo do systému vložíte viac peňazí, je nutné počítať s tým, že akcie klesajú a rastú, padajú a dvíhajú sa. To nedokáže nikto predvídať a nikde nie je sľúbený stopercentný zisk. Váš kapitál je pri takomto obchode vždy ohrozený.

Pre väčšie peniaze je potrebné mať oči na stopkách
Fungovanie na burze v aktívnych komoditách, v spoločnostiach, ktoré hýbu svetom (Samsung, Apple a iní), znamená stretávať sa s neustálym pohybom. Sú akcie a miesta, kde nakúpite akcie a nehýbe sa to nejaký čas nikam, prípadne je tam stály rast. Oplatí sa nakupovať niečo, čo bolo niekde celom hore, potom to padlo a zase sa to pomaly šplhá hore. Vtedy je zisk viac istý, než neistý a hoci ide o malý zisk, stále je to zisk. Ak chcete veľké peniaze, a investujete do akcií, ktoré sa hýbu dravšie, je nutné mať naozaj oči na stopkách. Rôzne burzy sa otvárajú v rôzny čas aj podľa svetových časových zón. Sledujte dianie vo svete. Naučte sa základné ovládanie takejto aplikácie a môžete si prísť k veľkým peniazom.

Vzhľadom pre jednoduchosť a podmienky vstupu bežného človeka na burzu si dovolím po roku a pol službu nazvať vierohodnou, fungujúcou, v prípade zisku vyplácajúcou, s veľmi dobrým systémom vyplácania.