Pozor na podvodnú prácu cez emailový spam: vraj našli váš životopis a páčite sa im

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Varovanie pozor podvod problémInternetom sa šíri a na slovenských užívateľov momentálne smeruje pomerne veľký počet emailových správ o tom, že akási spoločnosť Mitchell Consulting Group a niečo hľadá pracovníkov na Slovensku a práve váš životopis našli na internete a radi by vám túto prácu ponúkli. Že vám na tom niečo smrdí? Určite a nie jedna vec, ale rovno desať. Dávajte si pozor, nasledovná ponuka totiž prišla veľkému počtu ľudí a to aj na emailové adresy, ktoré nie sú spojené so žiadnou reálnou osobou. Mnohí v živote svoj životopis ani nezavesovali na žiadne stránky, keďže napríklad v jednom sledovanom prípade ide o 16 ročné dievča, v druhom o 14 ročné dievča a je ich ešte mnoho iných, kde neexistuje šanca, aby niekto našiel pre túto emailovú adresu nejaký životopis. Tento emailový spam, ktorý môžeme pokojne nazvať nechutným podvodom, sa od ľudí snaží získať osobné údaje, kde je vysoké riziko, že pôjde o rovnaký druh podvodu, ako mnohé podobné, kde síce nie sú na začiatku zdanlivo žiadne vstupné poplatky, no môžu vás zatiahnuť hromadne s mnohými inými do nekalých kšeftov, kde si ani nevšimnete, že ste zrazu zaplatili za nejakú absurdnú a vymyslenú licenciu a členstvo niekoľko desiatok, či stoviek eur.

Text podvodnej ponuky:
Odoslané: nedeľa, 22. december 2013 23:34:06
Predmet: práca

Dobrý deň,
Našli sme Váš životopis na internetovej stránke práci.
Medzinárodá spoločnosť Mitchell Consulting Group hľadá regionálnych predstaviteľov na Slovensku a v Českej republike.
Hľadame perspektívnych a cieľavedomých ľudí pre prácu s klientmi v regióne.

Spoločnosť je pripravená poskytnuť BEZPLATNÉ základné školenie a zoznámiť Vás s procesom práci.
Mzda od 1500 eur mesačne (plát +%) . Možnosť zamestnania na plný a čiastočný úväzok.
Ak máte záujem o našu ponuku a chcete sa dozvedieť viac o práci, potom nás prosím kontaktujte e-mailom.
Náš HR manažér pošle podrobnejší opis práce, rovnako ako aplikačnú formu.
Potrebne je uviesť Vaše mesto bývania a telefónne číslo.
naše kontakty: Hiram@risejobsk.com
Tešíme sa na odpoved od Vás.

Pozor na tieto veci
Nasledovný zoznam sedí na tento konkrétny prípad a vždy bude platiť aj pre akékoľvek iné podobné pokusy. Za podvod pokladajte akýkoľvek podobný email, ktorý sa vám bude snažiť nahovoriť, že má pre vás prácu, pokiaľ:

 • email príde z ničoho nič bez varovania
 • na email sa nedá odpovedať, pretože prišiel z vašej emailovej adresy, čo je nemožné. Podvodný email sa tak snaží upútať pozornosť, pretože by ponuka inak zostala možno nepovšimnutá.
 • na email sa nedá odpovedať, pretože môže ísť aj o vymysleného odosielateľa
 • email neinformuje konkrétne, kde vzal vašu emailovú adresu
 • nedozviete sa, ako sa odhlásiť z prijímania takýchto správ
 • ponuka je v podivnom jazyku s chybami
 • ponúkajú prácu, no jediný kontakt je email, žiuadna firma, telefón a nič.
 • jediný kontakt, teda email, obsahuje koncovku nejakej firmy, ktorá pritom ako samostatná doména vôbec neexistuje, alebo len nefunguje. V tomto prípad eje to emailová adresa Hiram@risejobsk.com, kde doména risejobsk.com nefunguje a nič na nej nie je.
 • z emailu neviete, aká firma vás oslovuje a čo ponúka
 • nedokážete vyčítať a pochopiť referencie, odpoveď na email dostanete v angličtine

Prosíme, aby ste nereagovali na žiadne podobné emaily. Práve neinformovanosť ľudí a bezradnosť polície spôsobuje, že sa do podobných pascí neustále chytajú noví a noví ľudia, ktorí sú síce zúfalí a snažia sa nájsť prácu, no nemusí to ísť práve formou na základe podvodného emailu, ktorý vykazuje niekoľko protizákonných prvkov, pre ktoré by bol email a jeho podoba na súde skvelým sústom. Email prosím ignorujte.

Comments
 1. 6 rokov ago