Pozor na stránky zarabaj.4fan.cz – predávajú to, čo ani nevedia

Odmena za nákup na ZľavaDňa

pochybné stránky ebookyĎalšie stránky, ktoré vám sľubujú zisk, peniaze a prácu cez internet. Tisíc krát opakovaná pravda, že nič také neexistuje očividne nevadí osobe, ktorá nemá žiadne reálne skúsenosti pod svojim menom, ani pod prezentovanou identitou. Rôznymi aj zvláštnymi spôsobmi propagované stránky zarabaj.4fan.cz vám v jednej vete ponúkajú výrobu ebookov, v inej zas príležitosť na zárobok zakúpením platených ebookov. Nejasné informácie, absolútne žiadne obchodné podmienky pri ponúkanom predaji ebookov, alebo nulové informácie o reklamačnom poriadku, či garancii vrátenia peňazí. Stránky vám sľubujú informácie o tom ako zarábať, ponúkajú tri balíčky platených ebookov od 9 EUR do 15 EUR obsahujúce informácie o spôsoboch zviditeľnenia produktu alebo informácie o tom, ako úspešne predávať na trhu. Stránky nás zaujali hlavne tým, že využívajú neuveriteľne amatérske a podradné spôsoby vlastnej propagácie, nie sú vedené pod žiadnym subjektom, len emailovou adresou. Pri vzhľade stránok, ich umiestnení na poddoménu prevádzkovanú na free webhostingu Endora, spôsobe, akým sú povinné obdchodné náležitosti na webe celkom odignorované, a všetkom ostatnom fungovaní danej osoby, ktorá má na svedomí tieto stránky, je dostatočne veľa príležitostí pochybovať o čestnosti a skutočnom obsahu predávaných ebookov. Jednou z nepísaných zásad takýchto portálov, ktoré reálne a čestne ponúkajú podobné služby, je nulová reklama, ktorá by mohla viesť ku konkurencii. Amaterizmus v tomto prípade prekvapuje, pretože ide o reklamy Google, eTarget a k tomu aj predaj spätných odkazov v závere stránok.

19 ročný chalan vás môže ťahať za nos
19 ročný Vojtech z východného Slovenska sa rozhodol, že bude podnikať. Záhadou je odkiaľ vlastne zobral skúsenosti z oblasti obchodu, zarábania a predaja tovaru, keď sa väčšinu času pohybuje na freehostingoch, na podivných stránkach a v hernej oblasti. Ako je možné, že sa pustil do predaja ebookov a záhadou je aj to, aký fakturačný systém pre svoje podnikanie používa. Rozdáva skúsenosti a rady ako platenú informáciu. Vzhľadom na obsah, ktorý stránky prezentujú vzniká dôvod na pochybnosti práve pre vyššie uvedené. V opačnom prípade si my dovolíme prezentovať návody na jadrový reaktor o ktorom tiež nemáme ani páru.

Správcom je emailová adresa razer2102@gmail.com, asociovaná s menom Vojtech V., s najväčšou pravdepodobnosťou narodený v roku 1997, ako napovedá Skype. www.superhry.cz/profily/U1295529
V minulosti sa venoval stránkam, ktoré sprístupňovali pirátske sledovanie úspešných seriálov a obsahovali kopírované informácie z iných stránok. Ďalšie stránky sa vyznačujú freehostingovými poddoménovými portálmi, ktoré sú charakteristické často ignoráciou zákonov, alebo nezmyselných vyhlásení v päte stránok.

Informácie nie sú upravované a cielene vytvárané. Ide o verejne dostupné zdroje a prístupnosť. Nedochádza k poškodeniu dobrého mena, pretože dobré meno neexistuje. Identita celého mena nie je v článku uvedená. Článok zakladá na základe skutočností, ktoré sú evidentné a archivované.