Pozor pred podvodným spamom na prácu na doma cez domaci-prace.main.cz

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Celé roky sa stretávame s prácou na doma, plnenie obálok, roznos letákov, skladanie obálok, skladanie pier. Ten istý scenár a rôzne služby. Zatiaľ žiadna služba nefungovala a teraz prichádza prekvapenie. Spam v schránke. Chytrák z Českej republiky, ktorý si dal meno Tomáš a email tomuv@e-mail.cz píše oznam, aby som vedel, že už má prvú výplatu za skladanie guličkových pier. S konkrétnym spamom však oslovil aj iné miesta, dokonca portály, majiteľov malých firiem. Email sa naivne snaží vyzerať ako správa od priateľa, ktorý informuje a pomáha, radí. Nič z toho. Ide o podvodný spam, ktorý sa snaží vyzerať ako správa od priateľa, no v skutočnosti propaguje jedinú službu, ktorá tradične ponúka tie isté známe činnosti na doma.

Spoplatnená ponuka práce

Cielenie spamu všeobecné, útok konečný mierený na zúfalých ľudí
Kým spam je nacielený na mnohých ľudí bez rozdielu pohlavia, profesie, zamestnanosti a polohy, konečný útok a zásah je však už zasadený priamo na zúfalých ľudí, ktorí reálne hľadajú prácu na doma a tento email berú ako pomoc. Odporúčanie, ktoré reálne funguje a prinesie zisk. Práve zúfalí ľudia, ktorých je dnes tak veľmi veľa a snažia sa prežiť, zarobiť z domu, najmä mamičky na materskej dovolenke, ktorí najčastejšie siahajú po podobných službách. Oni sú tí, čo reagujú, lebo sa im služba zdá reálna a pravdivá.

Pripravte si peňaženky, či inkasné platby
Ak chcete reagovať na tieto ponuky práce, nemôžeme vám brániť. Pripravte sa však na fakt, že služba je spoplatnená 100 korunovou SMS (CZK). Cez SMS získate len prístup do podrobnejšej databázy, ktorú nevidíme a nemáme informácie, či je v nej možné reálne získať prácu. Napriek tomu, že spamer spamuje aj slovenské emaily, ponuky práce budú zrejme len pre Českú republiku. V každom prípade o veci informujeme zámerne, keďže podobné pokusy a ponuky rovnakej pracovnej náplne nájdeme v rôznych rokoch aj u nás.