TOP 5 dôvodov, prečo cez klikanie nezarobíte nič

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Poznáme od roku 1998 stále živý názor, že sa dá na internete zarobiť pomocou klikania na reklamy. Takmer 20 rokov existujú služby ako bux.to a mnoho iných, ktoré vám sľubujú peniaze za to, že klikáte na reklamy. Peniaze za klikanie na reklamy znejú jednoducho. Vždy vám pustia len pár za deň. Za to je pár centov. Investujete do toho pravidelný čas a nakoniec čakáte na vyplatenie prvých nazbieraných desať dolárov.

Počítačová myš

Čo ak však nazbierate 40 dolárov, snažíte sa ako drak a na vyplatenie čakáte 3 mesiace? Celkom bežné, lenže z troch mesiacov nebudú ani tri roky a následne ani 3 desaťročia. Nečakajte, peniaze nedostanete nikdy. Len mizerné percento týchto služieb vypláca ľudí, najčastejšie po prvom zárobku, aby ich psychologicky presvedčili, že vec funguje a majú viac zabrať. Ono to zaberá. Zhrnuli sme 5 dôvodov, prečo vám to reálne peniaze nikdy neprinesie.

1. Len klikanie nepomôže

Samotné klikanie je o hubu. Strávite obrovský čas a možno pol roka, aby ste nazbierali minimálnu čiastku na vyplatenie. Vždy je však druhá možnosť. Affiliate – čo znamená, že ak niekoho získate pod seba cez Affiliate kód, jeho zárobok sa bude čiastočne pripočítať aj vám. A ak získate 20 ľudí, tak zárobok 20 ľudí sa bude pripočítavať vám. Problém však je, že ak služba nevypláca, musíte sa cítiť ako hlupák vy pred všetkými, koho ste nalákali a mrhali časom kvôli hlúposti.

2. Slabé reklamy

Musíte klikať na reklamy. Tie reklamy pritom propagujú ďalšie a ďalšie podobné služby, pochybné systémy, nútia vás niekde registrovať, alebo len sledovať narafičené príspevky, ktoré vraj píšu ľudia ďakujúci za vyplatenie krásnej výhry. Vývojár systému nemá problém pritom nafingovať úhradu veľkej sumy a narafičiť účet na fóre, aby každý videl, že „naozaj vyplácajú peniaze“. Samozrejme, vás to motivuje a klikáte ďalej.

3. Čas sú peniaze!

Čas, ktorý venujete klikaniu na tieto nezmyselné reklamy, vás stojí oveľa viac. Svojho času som sa stretával na sérií prednášok s ľuďmi, ktorým ak som niečo hovoril aj o tejto oblasti, mávli rukou a žili vo svojej pravde. Pozor, to nie sú hlúposti. Ak venujete svoj čas hlúpostiam, ktoré možno aj vyplatia za 4 mesiace 10 eur, potom nebudem hlupák ja, ale niekto iný. 10 EUR dnes zarobíte za jediný deň tak, že oslovíte obchod, či nepotrebuje pomôcť s vymýšľaním popisov pre produkty, spísaním textov, doplnením parametrov k notebookom, ku knihám, k rôznym materiálom a obchod často originálne texty potrebuje a tých pár eur vám dá. Portály potrebujú články, pisateľov, blogy vedia zarobiť peniaze z reklamy, keď sa dohodnete so sponzorom. Ale nikdy, vyslovene nikdy by som neodporúčal siahať po službách, ktoré sľubujú peniaze za klikanie a tie peniaze nikdy neuvidíte. Čas sú naozaj peniaze. Nájdeme aj služby, ktoré to myslia dobre. Sľubujú peniaze za klikanie na skutočné reklamy, pretože získali peniaze od firiem, ktoré chceli reklamu a zaplatili si ju. Z týchto peňazí sa potom časť z nich presúva do účtu, odkiaľ je vyplácaný klikajúci návštevník. Na to, aby peniaze získal, musí mať mnoho času a obrovskú trpezlivosť. Lenže za čas investovanej trpezlivosti so zárobkom 10 EUR môže legálnou cestou len písaním článkov za rovnaký čas zarobiť pokojne aj 1000 EUR. Ak napíšete dobrú knihu, tak aj niekoľko tisíc eur.

4. Lebo psychológia zaberá

Štvrtý dôvod, prečo peniaze neuvidíte je, že psychológia zaberá. Ťažko zarobíte prvých 10 EUR, ktoré reálne dostanete a ste tak motivovaní. Investujete možno viac do nákupov ľudí a reklamy, aby sa pod vami registrovalo viac ľudí, vypočítate si hlúpou matematikou, že ak si kúpite 1000 referalov, ktorí vám za mesiac zarobia 20 eur v balíčku za 15 EUR v konečnom dôsledku prinesú prvý mesiac zisk 5 EUR a druhý mesiac čistý zisk 20 EUR, myslíte si, že si za tri mesiace budete môcť poslať na svoj účet 45 EUR. Realita však bude náklad 15 EUR, zisk 11 EUR za 10 mesiacov a čakanie na vyplatenie v nedohľadne. Psychológia je použitá aj v spomínaných fingovaných príspevkoch údajných ľudí, čo už vyhrali. Ďalšia psychológia sa skrýva v informáciách o vyplácaní a zárobkoch. Ale tiež vo všetkých stránkach a portáloch, ktoré vás lákajú na zaručený zisk skutočných peňazí za klikanie a tiež zmienky o údajných nákupoch drahých áut a počítačov, ktoré si daný úspešný klikač už kúpil. Tento obsah nájdete skôr na českých portáloch a bol bežný na množstve stránok, ktoré boli zrušené po drsnom ukončení podstránok na bezplatnom hostingu ic.cz.

5. Pretože tieto služby nie sú na vyplácanie stavané

Nuž a hlavný dôvod, prečo nič nezarobíte je aj ten, že mnoho takýchto služieb a je ich 70% ani nemajú systém postavený tak, že môžu vyplácať peniaze. Nedokážu to a ani s tým nepočítajú. Reálneho človeka na internete s prijatou platbou nenájdete a neexistuje o tom ani zmienka. Natrápite sa ako šialenec celé týždne a nakoniec zistíte, že nič z toho neuvidíte. Už to, že klikáte na reklamy stále rovnaké, venované rovnakým službám, dokonca konkurenčným službám a rôznym pochybným portálom, vám musí dať indíciu a impuls, že nebude niečo v poriadku. Ako logické by bolo pre vás, ak by sa na JOJke objavovala reklama na Markízu?
Vieme o prípade, kedy jeden „bux“ systém založili len preto, aby zbieral od ľudí a investorov peniaze. Po 3 mesiacoch systém skopírovali na inú doménu a po zmene grafiky mali systémy dva. Navzájom sa v nich propagovali, čiže ani do jedného systému nevložili peniaze. Vzhľadom na sídlo hostingu a aj prevádzkovateľa na Slovensku bola služba ukončená pre mnoho sťažností na podozrivé fungovanie ešte v roku 2004. Samozrejme, už na začiatku sa ani nepočítalo s tým, že by bolo nejaké spojenie s Paypalom. Pár vyplatení pre psychologický účinok nastalo manuálne, ale to je tak všetko.

POZNÁMKA //
Tieto služby kedysi niekto múdry nazval „bux“ služby. Môže za to hlavne prvá mohutná lastovička, ktorá chytila do pasce mnoho ľudí, na adrese bux.to. Nemá to však nič spoločné s obchodom Bux.sk, ktorého názov Bux je odvodený od Books – knihy v angličtine. Ide o sieť obchodov, ktoré predávajú knihy na Slovensku a v Čechách. Sú plne dôveryhodné s kvalitnou ponukou. Nemajú teda nič spoločné so systémami, ktoré sa v anglicky hovoriacich krajinách nazývajú „bux“ službami.