Pre webmasterov: Provízne affilate systémy na predaj leteniek – Pelikán.sk

pelikanV ďalšom článku o možnostiach zárobku pre webmasterov si priblížime predaj leteniek.V prípade cestovateľských stránok je asi najlepšou voľbou provízny predaj zájazdov, alebo leteniek. Predaj vŕtačiek na stránkach cestovania prinesie asi ťažko úžitok a potrebného zákazníka. Takže predaj leteniek môže byť aj najvýnosnejšou reklamou. Na Slovensku však máme veľmi slabé možnosti toho, kam zavítať a aj to, čo máme, nemá konkurenciu, prípadne platí horkoťažko. Nasledovné riadky vychádzajú zo skúsenosti dvoch nezávislých používateľov referenčného provízneho systému pri predaji leteniek cez spoločnosť Pelikán.sk

Pelikan.sk
Pelikán e známy predajca leteniek na Slovensku (zároveň ide o predajcu dovoleniek, ak si vyberiete z pomedzi bannerov aj ponuku Chimpo.sk), či v Čechách. Ponúka prehľadné vyhľadávanie a rezerváciu letov. Pre záujemcov o ponúkanie leteniek cez svoje stránky Pelikán pripravil rozsiahlejšiu aplikáciu, kde si partnerská stránka a teda vy, nájdete výber bannerov a následne aj kód, ktorý môžete použiť na rozpoznávanie klientov, ktorí prichádzajú cez vaše stránky. Bannery nemusia byť vždy aktuálne, no aj tie staršie zostávajú vo výbere, čo je zvláštnosť, ale niekedy sa tematicky hodí ja taký banner. Výber je na rozmery bohatý a príde si na svoje naozaj každý. Od bežného odkazu až po veľké bannery a interaktívne vyhľadávacie formuláre na vyhľadanie konkrétnej letenky priamo z vašich stránok. Registrácia je možná priamo cez ich stránky v sekcii PARTNERI A SPOLUPRÁCA.

Systém je:

  •  jednoduchý a prehľadný
  • vidieť koľko je vo vašom prípade zárobok na provízii (táto časť je mierne neprehľadná, pretože nezobrazuje podstatné číslo a to koľko máte zarobené od poslednej fakturácie)
  • systém vyžaduje fakturáciu, zapojiť sa teda môžu len firmy, ktoré môžu fakturovať sprostredkovateľskú činnosť, alebo marketingové služby.
  • vyplácanie je možné až po zarobení 100 EUR a je zdĺhavejšie
  • systém má dôveru a tak nie je potrebné báť sa, že by oň nemali návštevníci záujem

Problematické je však vyplácanie. Podľa dvoch nezávislých zdrojov totiž ani v jednom v čase jari a leta 2013 nebolo možné získať platbu bez nejakých ťažkostí, čo odradilo ihneď mnohých ďalších, s ktorými sa títo ľudia podelili o svoju skúsenosť. Má ísť o slabú odozvu v prípade fakturácie provízie a nedokončenie transakcie. Peniaze dokonca pred časom všetkým províznym webmasterom zmizli zo zobrazenia schválené/čakajúce a našli ich ukryté až v úplnom výpise. V Čechách si dokonca Pelikan.cz rozhneval mnohých ľudí, pretože spätne zmenil fakturačnú adresu z českej na slovenskú. Tým pádom sa na spoločnosť sype aj nejaké to negatívum z diskusií. Situáciu ohľadom provízneho systému sledujeme. Budeme radi za akékoľvek ďalšie spresnenia, prípadne vaše vlastné poznatky o systéme, vlastné skúsenosti s vyplácaním a využívaním tohto systému.

Zo strany webmastera je nutné spĺňať:

  • možnosť fakturácie
  • živnosť alebo firma
  • vlastné webstránky
  • cestovateľská, alebo všeobecná tematika. Iné majú malý zmysel