Zamestnávatelia čoraz viac na Slovensku povoľujú Home Office

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Pred niekoľkými rokmi niečo nemysliteľné, dnes čoraz viac aj pre nástup množstva profesii vykonávateľných cez počítač rozšírená možnosť pre zamestnancov. V práci sa aj na Slovensku čoraz viac udomácňujú prvky, ktoré prichádzajú zo zahraničia a majú mať motivačný charakter. Samozrejme, záleží len na zamestnávateľovi, či vôbec má záujem motivovať zamestnancov a umožniť im prácu z domu. Je to však vždy o dohode a záleží aj na samotnej vykonávanej práci.

Home office

V prvom rade je nutné HOME OFFICE chápať ako občasné, či periodicitné vykonávanie práce z domu. Celkovo vykonávanie práce z domu je veľké šťastie, alebo osobité podmienky, kedy si niekto ctí vaše schopnosti a talent. Áno, aj na Slovensku. Zamestnávatelia sú však na Slovensku veľmi často stále v názoroch, že akési „podnikové tajomstvo“ je ohrozené, ak zamestnanec pracuje z domu. Tak s takouto dôverou vám zamestnávateľ dáva najavo, či vám verí alebo nie. Mnoho zamestnávateľov sú len paranoici, akoby ste nemohli rovnaké podnikové tajomstvo vyniesť 1000x inak a pokojne jednoduchšie celkom iným spôsobom.

Z tých lepších šéfov

Vzdialený prístup na podnikový systém môže byť bezpečnostný problém, aby vôbec pri obmedzení IP adris dokázalo IT oddelenie sprevádzkovať pripojenie z vášho domu. Ak nastavenie prístupu nepredstavuje komplikáciu a vy výnimočne potrebujete pracovať z domu, dobrý šéf vám prácu cez počítač dovolí. Prepisovať tabuľky, vystačiť si s jediným notebookom s použitím maximálne služobného mobilného telefónu? Kde je problém? Motivovaný zamestnanec pracuje lepšie a svojej firme je viac odovzdaný. Toto žiaľ stále ešte mnohí neobjavili.
Na Slovensku je však mnohé ešte na začiatku, alebo neobjavené. Preto sa skúste spýtať svojho nadriadeného nad týmito možnosťami, pokiaľ by ste chceli pracovať z domu, napríklad vo výnimočnom prípade. Alebo dokonca na plný úväzok. Lenže v mnohých pracovných kolektívoch o tejto možnosti nehovoria, pretože nikto nezisťoval stanovisko nadriadeného / zamestnávateľa. Skúste to a viete viac.